Analüütikule

MDMi sisenemine ja navigeerimine

Üleval paremal nurgas on kuvatud sisse logitud kasutaja(1).

Kui kasutajal on mitu erinevat rolli, avanevad need kasutaja nime alt menüüs üksteise alla eraldi (2)

MDMi logides avaneb kasutajal avaaken ja üleval päises märguanne, et ühtegi tabelit ei ole valitud (3).

Kui kasutaja valib rolli (2), aktiveerub tabelite valiku menüü (4) ja üleval päises (3) kuvatakse roll, mida kasutaja hetkel kasutab.

Kui tabelit ei ole valitud kuvatakse teadetetahvel, mis avaneb ka “Adepta MDM” kirjale (4) vajutades.

MDMi tabelite menüü

Tabeli valimiseks ava punktis 4 toodud menüü. Selle all avanevad kõik kasutajale kättesaadavaks tehtud tabelid (7). Tabelid võivad olla grupeeritud kaustadeks (6). Mugavamaks navigeerimiseks saab kaustu avada ja sulgeda.

 

Tabeli avamine

Kui kasutaja avab tabeli, siis kuvatakse tabeli päises, millises tabelis kasutaja on (8). Kasutaja näeb temale rolliga määratud veerge ja tal on neid võimalik soreteerida, nagu joonisel olev veerg Key (9). Sorteerimiseks tuleb veerul teha topelt klick. Tabeli menüü on näidatud punktis 10 ja see funktsionaalsus on lahtikirjeldatud punktis “Tabeli väärtuste muutmine”

 

Tabeli väärtuste muutmine

MDMi tabelites saab väärtuseid muuta lahtri kaupa. Muutmisevõimaulsed sõltuvad väljatüübist (tekst, number, valikukombo, kuupäev).

Tabeli väärtuste muutmine suuremas tekstiväljas

Selleks tuleb all hoida “Option” (Windowsis “Alt”) nuppu ja topelt-klikkada tabeli väljas. Avaneb järgnev aken:

Kui sobiv väärtus on kirjutatud, siis tuleb vajutada x-nupp või klikkida aknast väljaspool. Peale väljumist on vastav väli indikeeritud kui muudetud väli. Funktsionaalsus töötab ainult muudetavate tekstiväljade korral - valikumenüüde ja ainult luegemisõigusega väljade korral muudatuste aken ei avane.

 

Uue rea lisamine (11)

Uue rea lisamiseks vajuta tabelimenüü esimest “+” nuppu (nr 11). Tabeli esimeseks reaks tekib uus tühi rida

Muudatuste salvestamine (12)

Kui tabelis on muudetud ridu, siis muutub aktiivseks numbri 12 all olev salvestamise nupp. Kui kasutaja ei soovi muutatusi salvestada siis nupp nr 13 taastab eemise salvestamise seisu.

Kui salevsatmise nuppu ei vajutata ja tabelist väljutakse, siis tuletab MDM meelde, et kasutajal on salvestamata muudatusi. Kui kasutaja lahkub tabelist ja ei salvesta, siis muudatused kustuvad.

Keerulisemad päringud (14)

Kui kasutaja tunneb andmebaasi on tal võimalik keerulisemaid päringuid ja filtreid ise kirjutada:

 

Standard filtrid (15)

Kasutajal on võimalik filtreerida kõiki välja kuvatud veerge. Filtriväljade järjestus sõltub Tabeli väljade järjestusest:

Tabelile on seatud filter kuvatakse tabeli menüüs filtri kohal sinist punkti.

 

kustutab filtreerimise.

Muudetud rea indikaator (16)

Väike sinine kolmnurk lahtri ülemises nurgaas näitab, et lahtri väärtust on muudetud. Selleks, et muutused kajastuksid andmebaasis, on vajalik andmete salvesatmine.

Rea kopeerimine

Rea kopeerimiseks vajutada rea lõpus olevat nuppu (17). Kopeeritud rida lisatakse tabeli kõige esimeks (18). Kui rida on muudetud, siis tuleb see salvestada (12).